Przygotujmy oczy na lato!

Zakup okularów przeciwsłonecznych to jeden z najważniejszych etapów przygotowania do lata. Niezależnie od tego, czy dużo czasu spędzamy w górach lub nad morzem, czy może tylko przemieszczamy się z domu do pracy w wielkim mieście – nie zapomnijmy zadbać o ochronę oczu przed słońcem.

Modnie czy wygodnie?

Zakup okularów przeciwsłonecznych to jeden z najważniejszych etapów przygotowania do lata
Autor zdjęcia: kevygee

Wybór okularów, zarówno korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych, stawia nas przed wyborem – kupić to, co modne, czy raczej szukać rozwiązania najbardziej komfortowego? Szykując się do lata, starajmy się, żeby było i trendy, i wygodnie. A przede wszystkim – zdrowo!

Zawsze szukajmy informacji o filtrach UV – rzecz absolutnie podstawowa, gdy chcemy, nie tylko ładnie wyglądać, ale i ochronić oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym. Okulary kupowane w marketach nie są niestety gwarancją jakości, nawet jeśli naklejka na nich głosi, że mają filtr UV. Tylko markowe okulary przeciwsłoneczne (takie jak te na przykład: https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Przeciwsloneczne-386.html), choć wiążą się z większym wydatkiem, dają nam pewność, że wybieramy najwyższą jakość. Jeśli dużo jeździmy samochodem – szukajmy szkieł z dodatkowym filtrem polaryzacyjnym,który niweluje odblaski słońca od jasnych powierzchni.

W drugiej kolejności dopiero skupmy się na doborze okularów do kształtu twarzy – okrągłe, podłużne, muchy, możliwości jest tyle, że każdy znajdzie takie, które spowoduje zadowolenie z odbicia w lustrze. Tylko fantazja nas ogranicza, zwłaszcza w kwestii koloru – latem możemy sobie pozwolić na większe szaleństwa niż zimą. Rożne są też materiały, z których produkuje się oprawki – klasyczne metalowe, dużo lżejsze plastikowe, nowoczesne kompozyty, a nawet oprawki drewniane dla wielbicieli natural look i tego, co najbardziej eko. Najważniejsze – nie sugerujmy się opinią innych, lecz tym, w jakich okularach sami czujemy się dobrze.