Okulary przeciwsłoneczne niezbędne w każdej letniej stylizacji

Okulary przeciwsłoneczne damskie są prawdziwym wybawieniem dla kobiet, zwłaszcza tych w średnim wieku. Wynika to głowie z tego powodu, że nosić je można nie tylko w bardzo słoneczne dni, gdy chcemy ochronić swoje oczy, ale także i wtedy, gdy chcemy coś ukryć – na przykład swoją słabszą formę, czy też brak makijażu, do którego przyzwyczaiłyśmy nasze otoczenie.

Chcąc dobrze dobrać okulary, warto zwrócić się z prośbą o pomoc do pracownika sklepu optycznego
Autor zdjęcia: garryknight

Mało jest, bowiem kobiet, które lubią pokazywać się innym, gdy nie wyglądają dobrze. W chwilach takich tracimy pewność siebie i swoją przebojowość. Okulary przeciwsłoneczne, najlepiej duże, z pewnością są przyjacielem kobiety, z tego właśnie względu każda z nas powinna mieć je na swoim wyposażeniu. Aż ciężko sobie wyobrazić, że można by było bez nich funkcjonować, czyż nie drogie Panie?

Czym powinnyśmy się kierować przy wyborze okularów przeciwsłonecznych?

Błędem jest jednak decydowanie się na zakup okularów przeciwsłonecznych tylko i wyłącznie ze względu na ich wygląd. Dużo istotniejsza jest tu, bowiem ich jakość, a konkretnie jakość wykorzystywanych w nich filtrów UV. Dobre szkła z dobrymi jakościowo filtrami nie mogą kosztować kilkudziesięciu złotych, nie da się, bowiem ich za taką cenę wyprodukować, a co dopiero zarobić na ich sprzedaży. Gdyby, więc doliczyć do tego jeszcze marżę sklepu i koszty związane z transportem, wyliczylibyśmy szybko, że minimalny koszt dobrych jakościowo okularów przeciwsłonecznych nie może być niższy niż 300-400 złotych.

Okulary dobrze dobrane

Ponieważ okulary nosimy w bardzo widocznym miejscu, a mianowicie na swojej twarzy, bardzo istotne jest by dobrze się na niej prezentowały. W końcu ubieramy je nie tylko po to, by chronić nasze oczy, ale także i po to, by dobrze w nich wyglądać. Okulary powinno się dobierać do kształtu twarzy a także biorąc pod uwagę ich przeznaczenie. Z innych okularów korzysta się, bowiem, na co dzień, a inne ubiera się na przykład do uprawiania sportów na świeżym powietrzu.

W okularach klasycznych, czyli tych bardziej eleganckich niż okulary sportowe, ważna jest jakość materiału z którego wykonane są ramki. Jeśli jest on zbyt delikatny, z pewnością okulary przeciwsłoneczne szybko się nam zniszczą, a na pewno nie po to je kupujemy, by musieć je zaraz wymieniać na nowe. Bardzo istotne w kontekście ich żywotności jest również odpowiednie ich przechowywanie. Noszenie ich luzem w kieszeni, czy też torebce jest najlepszym sposobem na to, by szybko je uszkodzić, często wręcz nieodwracalnie, rysując na przykład powierzchnię ich szkieł.

Z pewnością bardzo istotna jest także waga okularów. Zbyt ciężkie okulary są nieprzyjemne do noszenia i mają tendencję do zsuwania się z nosa, co jest mało komfortowe. Dobrze dobrane do kształtu twarzy okulary nie mogą również być zbyt luźne i na odwrót – zbyt mocno przylegać do skroni, będą, bowiem wówczas powodowały na nich ucisk.

Chcąc dobrze dobrać okulary, warto zwrócić się z prośbą o pomoc do pracownika sklepu optycznego. Z pewnością, wskaże nam on modele najodpowiedniejsze do naszej urody, ale także i sprawdzi, czy okulary przeciwsłoneczne dobrze zabezpieczają nasze oczy. Istotnym kryterium jest tu stopień zaciemnienia, który powinno się dobierać stricte według własnych potrzeb i preferencji. Nie każdy lubi mocno zaciemnione szkła, nie każdy także dobrze się czuje w szkłach cieniowanych.