Markowe okulary przeciwsłoneczne

Wybierając się do sklepu w celu zakupu markowych okularów przeciwsłonecznych natrafić możemy na wiele ciekawy propozycji, ważne jest jednak by wiedzieć jakie mają mieć przeznaczenie. Ponieważ wśród markowych okularów przeciwsłonecznych trafić można na naprawdę szerokiego rodzaju kształty i zastosowanie ich. Przykładowo okulary męskie przeznaczone do jazdy na rowerze będą różnić się diametralnie od tych, które skierowane są bardziej do jazdy samochodem. Już sam profil pochłanianych promieni UV może nam utrudnić jazdę samochodem bądź innym środkiem transportu. Przedstawione zostaną trzy typy okularów przeciwsłonecznych w zależności od ich zastosowania.

Okulary sportowe

Wybierając się do sklepu w celu zakupu markowych okularów przeciwsłonecznych natrafić możemy na wiele ciekawy propozycji, ważne jest jednak by wiedzieć jakie mają mieć przeznaczenie
Autor zdjęcia: marco monetti

Główna różnica w tego typu okularach to głównie powierzchnia samych soczewek, jest o wiele szersza i węższa. Zaprojektowana jest tak by ułatwić obserwację drogi bądź poszerzenia zakresu widoczności bez ruchu głowy. Okulary takie, chronią też przed możliwością dostania się powietrza z bocznych krawędzi, przez co nasze oczy mogłyby częściej się mrużyć, a nasza widoczność terenu byłaby przez to ograniczona. Cena takich okularów wacha się w zakresie od stu do nawet tysiąca złotych. Wszystko głównie zależy od producenta okularów i profilu pochłanianych promieni UV. Okulary takie są niezastąpione przy bieganiu bądź jeździe na rowerze. Nawet przy pieszej wspinaczce są godne polecenia.

Męskie samochodowe

Chyba najbardziej popularny rodzaj okularów przeciwsłonecznych dla mężczyzn. Prezentują się swoim wyglądem najczęściej bardzo estetycznie, wśród nich najbardziej popularne modele to Ray bany. Od poprzednich okularów wyróżniają się zdecydowanie wyższymi soczewkami oraz mniejszym przyciemnieniem. Dodatkowo ich filtr promieni UV rozłożony jest nierównomiernie na soczewkach okularów. Na samej górze jest o wiele mocniejszy niż na dole. Dzięki takiej możliwości okulary te idealnie nadają się do obserwacji drogi. Ich dodatkowym atutem, jest najczęściej ich wygląd. Okulary męskie tej kategorii zdecydowanie bardziej nadają się do wyjścia w nich na miasto niż w okularach sportowych. Cena takich okularów wacha się w zakresie od najtańszych czyli 20 zło do modeli wartych nawet kilkaset złotych.

Okulary miejskie

Dość myląca nazwa dla tego gatunku przeciwsłonecznych okularów charakteryzuje się przede wszystkim postawieniem na design tu też marki Ray bany. Już nie praktyczność, czy komfort z użytkowania jest głównym celem tych okularów a ich wygląd. Najciekawsze modele wymyślane są przez znanych projektantów, a sam cel ich istnienia to ozdoba do całego stroju. Męskie okulary przeciwsłoneczne w tym przypadku mogą kosztować nawet po kilka tysięcy złotych. Ich unikatowość zawdzięczają przez dużemu spektrum projektów i ich wykorzystaniu.

Podsumowanie

Okulary przeciwsłoneczne męskie, to okulary które dzielimy na wiele kategorii: samochodowe, miejskie oraz sportowe. Każde z nich ma swoje specjalne zastosowanie. Przed ich zakupem warto więc zwrócić uwagę na ich przeznaczenie.