Czy warto nosić okulary przeciwsłoneczne zimą?

Wszyscy wiedzą, że trzeba zabezpieczać się przed słońcem latem. O najlepszą ochronę muszą zadbać osoby, które marzą o pięknej opaleniźnie. Również pozostali, unikający słońca, muszą stosować popularne środki osłonowe. Mało, kto jednak wie, że promienie słoneczne czynią szkodę i zimą. A nawet większą, gdyż wtedy nikt nie interesuje się czymś takim jak okulary przeciwsłoneczne. Sklep internetowy z optycznym asortymentem ma egzemplarze z większym stopniem filtrów – na lato oraz z mniejszym – na pochmurne dni.

Czym różni się słońce zimowe od letniego?

Autor zdjęcia: Rosa majalis
Autor zdjęcia: Rosa majalis

Kątem padania promieni słonecznych i ich natężeniem. Słońce nie razi nas w oczy ani nie rozgrzewa, jednak wciąż jest i czyni szkody. Zimą promienie odbijają się od śniegu czy lodu i bombardują nasze oczy ze wszystkich stron. Dodatkowo dołączają te lecące bezpośrednio z nieba. Nawet podczas zwykłego jesiennego czy zimowego spaceru, sieją podwójne spustoszenie.

Jakie okulary przeciwsłoneczne męskie i damskie na zimę?

Takie z najmniejszymi filtrami, jednak bardzo dobrej jakości. Nie kosztują one fortuny. Można znaleźć dobre gatunkowo okulary przeciwsłoneczne. Sklep internetowy i salon optyczny to miejsca, w których należy szukać takich. Mogą kosztować od kilkudziesięciu do ponad 100 złotych. Cena, która jest warta wydania ze względu na bezpieczeństwo, komfort i długość noszenia. Warto też wydać kilkadziesiąt więcej złotych na powłokę polaryzacyjną – szczególnie jeśli jesteśmy kierowcami lub innymi uczestnikami ruchu drogowego. Okulary przeciwsłoneczne męskie i damskie (takie jak te na przykład tutaj) są teraz tak różnorodne pod względem barw i kształtów oprawek, kolorów szkieł i dodatków, że każdy znajdzie coś dla siebie. Mogą one stanowić gustowny dodatek do stroju lub uwydatniać charakter.